HRAD STRAKONICE : REKONSTRUKCE HRADU

Cesta: Titulní stránka > Rekonstrukce hradu

Kontakty

Městské informační centrum Strakonice

Zámek 1
386 01 Strakonice
tel.: 380 422 744

E-mail:
infocentrum@meks-st.cz

www:
https://info.strakonice.eu/


 

Město Strakonice
Odbor školství

Velké náměstí 2
386 21 Strakonice
www.strakonice.eu 


GPS: 49°15'29.579"N, 13°54'4.320"E


 

 

Rekonstrukce hradu

Rekonstrukce části strakonického hradu (stavební i expoziční), ve které sídlí Muzeum středního Pootaví Strakonice.
Realizace projektu na rekonstrukci části strakonického hradu, která je ve vlastnictví Jihočeského kraje, znamená novou etapu v existenci muzea, jeho další činnosti a směřování.
V červenci loňského roku byla zahájena rozsáhlá rekonstrukce strakonického hradu cca za 123 mil. Kč. Z toho důvodu byly uzavřeny historické expozice Muzea středního Pootaví a výstavní sály v hlavním paláci, včetně kapitulní síně a ambitů v budově bývalé komendy maltézského řádu.
Expozice muzea budou uzavřeny 30.6. 2018, proběhne zde pouze výstava k I. sv. válce. Provoz kapitulní síně a ambitu bude ukončen k 31.8. 2018: bude zde realizována velikonoční výstava, výstava výtvarných prací žáků ZUŠ a velká výstava k MDF ze soukromé sbírky Jeroena de Groota. Muzeum bude uzavřeno do poloviny roku 2021.
První z realizovaných projektů této etapy nese název Revitalizace strakonického hradu. Získal finanční podporu z Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad a byl úspěšně dokončen v květnu roku 2010. Hlavním cílem bylo kromě samotné rekonstrukce jednotlivých stavebních objektů rozšíření služeb pro návštěvníky.
Rok 2006 byl v novodobé historii strakonického hradu jedním z významnějších – proběhly zde totiž rekonstrukce takového rozsahu, jaké nepamatujeme desítky let, a to zejména díky prostředkům, které byly do této národní kulturní památky alokovány ze zdrojů Evropské unie.
(c) Město Strakonice, 2010 – 2022 | Prohlášení o přístupnosti
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ