HRAD STRAKONICE : NEVĚSTIN ZÁVOJ

Cesta: Titulní stránka > Nevěstin závoj

Kontakty

Městské informační centrum Strakonice

Zámek 1
386 01 Strakonice
tel.: 380 422 744

E-mail:
infocentrum@meks-st.cz

www:
https://info.strakonice.eu/


 

Město Strakonice
Odbor školství

Velké náměstí 2
386 21 Strakonice
www.strakonice.eu 


GPS: 49°15'29.579"N, 13°54'4.320"E


 

 

Nevěstin závoj

Vstup do manželského stavu je jistě přelomovým okamžikem, ať už se jedná o církevní obřad nebo o civilní sňatek. Proto je velmi důležité, abychom si tuto událost odnášeli v naší mysli jako jednu z nejkrásnějších.

Budoucí novomanželé mají před svatbou spoustu starostí a zařizování. Dnes již samozřejmě existuje řada soukromých agentur, které zařídí vše, od prstýnků po květinovou výzdobu. Informace je možné čerpat z internetu nebo z tištěných katalogů, které zájemci obdrží také na matrice Městského úřadu Strakonice. Pokud svatbu plánujete a rozhodujete se o místě, kde ji uspořádáte, přinášíme vám nabídku dvou obřadních síní ve Strakonicích.

První z nich je obřadní síň na strakonickém hradě, která je nově zrekonstruována, nachází se pod Šmidingerovou knihovnou ve starobylých prostorách v areálu strakonického hradu. Snadný přístup, úchvatný výhled na řeku Otavu a krásně upravené interiéry jsou hlavní devizou této obřadní síně, která má kapacitu 42 míst k sezení. Také zázemí a další prostory síně nabízejí opravdový nadstandard, který si svatební obřady na hradě bezesporu zaslouží. Světlé omítky a téměř éterický mobiliář jen podtrhují celkové kouzlo historického prostoru.

Druhá je situována v přízemí budovy městského úřadu v centru města (více informací naleznete na www.strakonice.eu).

Obě výše uvedené místnosti jsou schváleny Radou města Strakonice jako oddací. Svatebčané si mohou objednat obřad nejpozději jeden měsíc před svatbou. Svatby se konají každý pátek v obřadní síni Městského úřadu ve Strakonicích a v sudou sobotu v prostorách strakonického hradu. Za obřady konané v pátek na městském úřadě se poplatek nevybírá, ale ostatní dny včetně obřadů na hradě jsou zpoplatněny částkou 1.000 Kč. Jako oddávající jsou schváleni všichni členové městského zastupitelstva. 

Výše vám nabízíme možnost nezávazné rezervace termínu obřadní síně na strakonickém hradě.

 

(c) Město Strakonice, 2010 – 2022 | Prohlášení o přístupnosti
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ